• En Uygun Tabelacı & Reklamcıyız
  • İletişim : 0212 777 94 94

Kompozit Tabela Nedir?

Dekupe tabela ve Alü-kobant olarak da bilinen bu yüksek teknoloji ürünü tabelalar en çok kullanılan tabela çeşitlerinden biridir. Günümüzde birçok sektörde modernliği temsil eden ve mekânları daha elit bir görüntüye kavuşturan bir tabela çeşidi olan bu tabela, iç ve dış cephelerde kullanılabilir. Tasarımında genel olarak kompozit kullanılır fakat alüminyum, pleksiglas, karbon gibi farklı türde malzemeler kullanılarak da yapılabilir. Kompozit tabelalar çok uzun ömürlü tabelalardır. Fakat kullanılan malzeme kalitesi de ömrünü ciddi anlamda etkileyen bir faktördür. Doğru malzeme seçimi yapılırsa ve seçilen malzemeler yüksek kalite olursa tabelanın dayanıklılığına katkıda bulunur. Montaj işleminin doğru yapılması da sağlam olmasına katkıda bulunan faktörlerdendir. Kolay temizlenebilen bu tabelalar ayrıca çok fazla renk seçeneği ile beraber gelir. Darbelere karşı dayanıklı olması da sıkça tercih edilmesinde büyük bir rol oynar. Kompozit tabelalar oyularak ya da üzerine harfler yapıştırılarak imal edilebilir. Işıksız ortamlarda daha belirgin ve dikkat çekici olduğundan şık bir görüntüye sahiptir.

Kompozit Tabela Nerelerde Kullanılır?

Bu tabela çeşidi genellikle marketlerde, eczanelerde, lokantalarda, yapı marketlerde, inşaatlarda, emlak ofislerinde, manavlarda, büfelerde, elektrikçilerde ve benzeri yerlerde kullanılır.

Kompozit Tabelanın Sağladığı Avantajlar

Reklam sektöründe sıkça rastlanılan bu tabela çalışma alanınıza prestij katabilecek bir üründür. Görüntü itibarı ile oldukça hoş bir tasarıma sahip olan ve ışıklandırması ile birlikte insanların göz zevkini tatmin eden ve akılda kalıcı bir ürün olan kompozit tabela aynı zamanda oldukça hafif bir tabela çeşididir. Darbelere karşı dayanıklı oluşu uzun ömürlü olmasını sağlayan bir niteliktir. Kolay temizlenebilir olması da ayrıca büyük bir avantajdır. Titreşime karşı dayanıklı oluşu da bu tabelaya sağlamlık katan bir özelliktir.

Kompozit Tabela Fiyatları

Diğer tabela çeşitlerine göre daha ekonomik olarak düşünebileceğiniz bu tabelalarda fiyatı etkileyen bazı faktörler vardır. Kompozit tabelanın ebatları fiyata etki eden bir faktördür. Boyutlar arttıkça kullanılan malzeme de artacağından fiyata yansıyan bir özelliktir. Eğer harfler oyularak tabela üzerine işlenecekse oyulan kısımdaki kıvrımlar da fiyatı değişikliğe uğratır. Daha ince işçilik isteyen oyma harfler için çok daha fazla çaba harcanacağından fiyatı arttırır. Tabelaya yazılan yazıların uzunluğu, eğer var ise logo ve logonun ebatları da fiyata yansıma yapacaktır.

Kompozit Tabela Nasıl Yapılır?

Yapım aşamasında ilk olarak CNC ismi verilen makinede bilgisayardan verilen komutlar ile kompozit malzemesi üzerinde kesim işlemleri gerçekleştirilir. Kesim işlemleri bittikten sonra kompozitin kenarlarında kalan fazlalıklardan kesici bir alet yardımı ile alınır. Sonrasında kompozitin üst yüzeyindeki folyo soyulur. Bu aşamada malzemenin kirlenmemesi önemli hususlardan bir tanesidir. Basım işleminden sonra basımdan çıkan folyo kompozitin üstüne yapıştırılması gerekiyor. Yapıştırılmasından önce kompozitin üzerine özel bir karışım sıkılarak kompozitin folyoyu tutması sağlanır. Folyonun kompozite yapıştırılmasından sonra bir alet yardımı ile folyonun üzeri temizlenerek sıvıdan arındırılır ve kuruma işlemine alınır. Kuruma işlemi devam ederken demir iskeler boyanır. Boya tamamen kuruduktan sonra kompozit alınarak iskeletin üzerine monte edilir.

Kompozit Tabela Hizmeti

İmalatından montajına kadar ince ayrıntılara dikkat edilmesi gereken bir tabeladır. Eğer profesyonelce hazırlanmazsa şık bir görüntüye sahip olması sağlanamayabilir. Ayrıca uzun ömürlü olması açısından kullanılan malzeme oldukça önem teşkil ediyor. Bu sebepten kaynaklı olarak kompozit tabelayı yapan firma seçimi oldukça önemlidir. Firmamız ile birlikte sizler için profesyonel tabela hizmeti sağlıyoruz. Profesyonel ekibimizle beraber en iyi kalitede malzemeler kullanarak son derece uzun ömürlü ve şık görünümlü kompozit tabelalar hazırlıyoruz. Firmamız ile birlikte sizlere bu hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

× WhatsApp Teklif İste