• En Uygun Tabelacı & Reklamcıyız
 • İletişim : 0212 777 94 94

Pleksi Harf Fiyatları ve Örnek Modelleri

Pleksi Nedir?

Gelişimini son hızla sürdüren tabela sektöründe ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılayabilecek malzemeler ve ürünler kullanılmaya çalışılıyor. Bu malzemelerden bir tanesi de pleksi. Bugünlerde birçok sektörde pleksi malzeme kullanılıyor. Pleksi, daha çok tanıtım ve reklam amaçlı alanlarda kullanılan plastik yapıda bir cam malzemedir. Pleksinin birçok sektörde çoğunlukla tercih edilen bir malzeme olmasının belirli sebepleri vardır. Bu sebeplerden bazıları şunlardır;

 • Pleksi sert hava koşullarına karşı dayanıklı bir malzemedir bu sayede iç mekânlarda kullanılabildikleri gibi dış mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilir.
 • Pleksi en sert darbelere karşı bile oldukça dayanıklı bir malzemedir.
 • Pleksi diğer malzemelerden çok daha uzun ömürlüdür bu yüzden yıllarca kullanılabilir.
 • Pleksi kolayca şekil verilebilen bir malzemedir, pleksi kullanılarak yapılan tabelalar kişinin isteklerine göre özelleştirilebilir bu yüzden oldukça kullanışlıdır.
 • Pleksi oldukça çevre dostu bir malzemedir, çevreye zarar vermez.
 • Pleksi kullanılarak yapılan tabelalarda çok fazla sayıda renk seçeneği mevcuttur.
 • Pleksi malzemeden yapılan ürünler kolaylıkla temizlenebilir.
 • Pleksi malzeme solmaz, paslanmaz ve rengini kaybetmez.

Pleksi çoğu ürünün yapı malzemesi olarak kullanılabilir fakat bunlardan en yaygını pleksi tabeladır. Birden fazla pleksi tabela çeşidi mevcuttur. Bu pleksi tabelalardan bazıları şunlardır;

 • Işıklı pleksi tabela
 • Işıksız pleksi tabela
 • Kabartma harf pleksi tabela
 • Şeffaf pleksi tabela
 • Pleksi kutu harf tabela

Pleksi Kutu Harf Tabela Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Reklam, tanıtım ve insanların dikkatini toplamaya ihtiyaç duyan tüm sektörlerde pleksi kutu harf tabela kullanılır.

Pleksi Kutu Harf Tabela Hangi Özelliklere Sahiptir?

Kurulumdan başlayıp kullanımına kadar her türlü konuda kolaylık sağlayan bir üründür. Çevreye zarar vermeyen, yıllar boyu kullanılabilen, hava koşullarından etkilenmeyen kullanışlı bir üründür. İş yerlerini çok daha gösterişli kılarak daha çok müşteri toplamasını oldukça kolaylaştırır. Pleksi kutu harf tabela çok rahat bir şekilde göze çarpan ve ilgi toplayan bir ürün olması yönüyle iş yerlerinin favori ürünlerinden biridir.

Pleksi Kutu Harf Tabela Maliyetli Midir?

Diğer malzemelerden yapılan ürünlere kıyasla dayanıklı, uzun ömürlü olma ve güzel görüntüsü dışında pleksi kutu harf tabela aynı zamanda oldukça uygun fiyata sahiptir.

Pleksi Kutu Harf Tabela Montajı Nasıl Yapılır?

Tabelanın yerleştirileceği yerin ölçüsü alınarak bir şablon yardımıyla harflerin konumlanacağı noktalar önceden ufak bir çizim işlemiyle birlikte belirlenir. Daha sonra rehber çizgilerin yardımından yararlanarak harflerin montaj işlemi başlar. İlk önce harflerin kasaları, sonrasında eğer ışıklı bir modelse elektrik bağlantısı, son olarak da kapaklarının montaj işlemi gerçekleştirilir.

Pleksi Kutu Harf Tabela Fiyatları

Pleksi tabela fiyatları istenilen ölçüye, malzeme kalitesine, tasarımsal açıdan isteklere göre değişiklik gösterebilir. Büyük ölçülerde bir ürün istendiği takdirde malzeme kullanımı daha fazla olacağından fiyatlar değişiklik göstermektedir. Eğer malzeme kalitesinin yüksek olması istenirse maliyeti artacağından fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tabelalar tasarımsal açıdan isteklerinize uygun hazırlanırken kullanılan LED ışıklandırma gibi ekstra malzemeler de fiyata yansıyan faktörlerdendir.

Pleksi Kutu Harf Tabela Özellikleri

Pleksi kutu harf tabelalar normal camlara göre çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Normal camlara göre hafif olmaları kolayca taşınabilmelerine imkân sağlar. Aynı zamanda ısı iletkenlikleri normal camlara kıyasla düşük seviyededir. Parlak ve göz alıcı yapıları itibariyle diğer tabela çeşitlerine göre insanların odağını toplama işinde çok daha başarılılardır. Pleksi kutu harf tabelalar oldukça ekonomiktirler ve bir markayı ya da bir firmayı tanıtırken insanları kolayca etkileyebilmenizi sağlarlar. LED ışıklarla aydınlatılabilme seçeneğine sahiptirler ve bu sayede standart tabelalardan daha dikkat çekici dururlar.

× WhatsApp Teklif İste